Радослав Панталеев се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по бокс в Екатеринбург (Русия). Боецът ни в категория до 91 килограма победи Тадас Тамасаускак от Литва с 3-2 съдийски гласа.

Мачът беше изключително оспорван, като във втория рунд и двамата боксьори получиха по едно официално предупреждение за нечиста игра от американския рефер на ринга Шон Рийзе. Панталеев обаче бе по-активният от двамата и успя да убеди съдиите около ринга в това с повече вкарани удари в тялото на съперника си.

В спор за място сред медалистите утре Панталеев ще има тежката задача срещу Ерисланди Савон. Кубинецът е бронзов медалист от Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016 и първи поставен в схемата на Световното.

Утре ще бъде и четвъртфиналът на Даниел Асенов-Тайсъна. В категория до 52 килограма той ще се бие със златния медалист от Игрите в Рио Шахобидин Зоиров (Узбекистан).

При победа двамата български боксьори си осигуряват минимум бронзови медали.