Айрин Исметов загуби от украинеца Виктор Петров още на старта в категория до 64 килограма от турнира по бокс на Европейските игри в Баку. С това той приключи участието си, но по-рано днес Стефан Иванов и Радослав Панталеев победиха своите съперници. Исметов отстъпи с 0:3 съдийски гласа срещу Петров, като арбитрите от Турция, Великобритания и Норвегия гласуваха при 27:30, 28:29 и 29:29 точки.

По-рано днес Стефан Иванов се наложи с 2:1 в съдийските гласове срещу поляка Силвестър Козловски в категория до 56 килограма. В негова полза с 29:28 гласуваха арбитрите от Канада и Република Корея, докато представителят на Русия край ринга определи Козловски за победител с 29:28.

Следващият съперник на носителя на купа "Странджа" за 2012 година е арменецът Арам Авагян. Радослав Панталеев преодоля първия кръг на категория до 81 килограма, след като победи по точки грузинеца Николоз Сехниашвили. Панталеев, боксьор на столичния ЦСКА и победител в своята категория от тазгодишното издание на турнира "Странджа", заслужи гласовете на съдиите от Великобритания, Франция и Казахстан при 29:28, 30:27 и 30:27 точки, което му отреди място на осминафиналите на турнира по бокс.

Следващият съперник на държавния шампион за последните две години е украинецът Александър Хижняк. През 2012 година той спечели златен медал в средна категория, до 75 килограма, на световното първенство за юноши в Ереван, Армения.