Министърът на младежта и спорта Красен Кралев отново посети зала "София", за да проследи четвъртфиналните двубои от обедната сесия на боксовия турнир за Купа "Странджа". Всички срещи с българско участие завършиха с победи за нашите представители.

Кралев и президентът на Българската федерация по бокс наблюдавахме успеха на Станимира Петрова, с който тя си осигури медал в женската категория до 57 кг. Петрова се наложи над Владислава Кухта от Казахстан с пълно съдийско единодушие. За място на финала световната шампионка от 2014 г. ще се изправи срещу украинката Юлия Циплакова. Спортният министър поздрави Станимира и нейния личен треньор Петър Лесов за отлично проведената среща и поредния й успех в най-стария боксов турнир в Европа.

Снимка 520430

Източник: ММС

В същата категория Светлана Каменова също постигна категорична победа, за да си гарантира най-малко бронзов медал. Каменова спечели четвъртфиналната си среща с Андреа Медина (САЩ).

Отлична Станимира Петрова на полуфинал на "Странджа"

Записа победа с 5:0 над представителката на Казахстан Владислава Кухта

Успех постигна и Мелис Йонузова. В категория до 69 кг. тя се наложи над Бусенас Сюрменелъ (Турция) в оспорвана среща. Йонузова беше определена за победител с 3:2 съдийски гласа.

Единственият ни представител при мъжете в първата сесия за деня Петър Белберов се класира за полуфинал в категория +91 кг. след успех над чеха Мартин Пинц.

Радо Панталеев носи първи медал на България от "Странджа"

Боксьорът на ЦСКА се класира на полуфиналите

Във вечерната сесия на ринга ще се качат още 4 български представители. Многократният европейски шампион Даниел Асенов се изправя срещу Нодари Дарбаидзе (Грузия) в категория до 52 кг. В същата категория Дарислав Василев ще боксира срещу Дипак Комар (Индия). При 57-килограмовите натурализираният кубинец Хавиер Ибанес ще се изправи срещу Миразизбек Мирзахалилов (Узбекистан). В надпреварата при жените Стойка Кръстева (51 кг.) ще срещне французойката Васила Лхадири (Франция).