Лекарска забрана попречи на българина Рами Киуан да излезе на ринга на международния боксов турнир "Странджа" в четвъртфинален сблъсък срещу действащия световен и европейски шампион в категория до 75 кг Александър Кижняк.

Рами получи аркада на лявата си вежда във вчерашната си втора поредна победа в турнира, а днес медицинските лица са преценили, че не е безопасно за него да се качи отново на ринга. Киуан трябва да пази здравето си, тъй като заедно с останалите си съотборници се готви за предстоящото Европейско първенство за мъже и жени под 22 години между 7 и 18 март в руския град Владикавказ.

В първия си двубой на "Странджа" Киуан надделя с единодушно съдийско решение над представителя на Турция Хайри Утку Ердоган, а вчера също се наложи категорично над норвежеца Миндаугас Гедминас с 5-0 съдийски гласа. Днешният му опонент щеше да е възможно най-солидният в лицето на действащия световен и европейски шампион Кижняк, който също получи и приз за най-добър боксьор на СП 2017 в Хамбург.

Безапелационна победа за Даниел Асенов на "Странджата"

Звездата ни в категория до 52 кг Даниел Асенов зарадва многобройните си фенове

Рами Киуан е от Костинброд и е сред четиримата ни дебютанти на "Странджа", заедно с Иван Атанасов, Рами Киуан и Венсан Киркоров. Той се състезава в боксов клуб "Червен бряг", а под ръководството на треньора Дойчин Цанов спечели злато в категория до 75 кг от Държавното лично-отборно първенство за младежи в Горна оряховица миналата година. Той има и злато в Ямбол от 2017-а на ДП лично-отборно за младежи, а през 2018-а също завоюва първата си титла при мъжете на Държавното лично първенство в Ямбол.