Уилиам Чолов няма да може да вземе участие в полуфиналната среща от Световното първенство по бокс за младежи и девойки в Киелце, Полша.

Българският национал трябваше да се боксира довечера с украинеца Иля Тохобицки, когото победи по категоричен начин на "Адриатическа перла" през миналия месец. Европейският ни шампион при 75-килограмовите е получил контузия на лявата ръка. Той премина медицински прегледи днес по обед, които са потвърдили, че травмата няма да му позволи да се качи на ринга.

Хавиер Ибаниес: Щастлив съм от показаното на Световното

"Трябва много постоянство, упоритост и труд"

От щаба на националния ни отбор решиха, че няма да рискуват здравето на таланта.

При това положение Чолов ще остане с бронзов медал от Мондиала. Борислав Бояджиев заяви от Киелце, че е горд от мъжеството, което талантът е показал, тъй като Уилиам е получил травмата още по време на срещата с индиеца Маниш, когото победи на 1/4-финалната фаза, но въпреки ситуацията е успял да доиграе сблъсъка.

Тази вечер на ринга ще се качи другият достигнал до полуфиналите българин Радослав Росенов. Звездата ни в категория до 60 килограма ще се изправи срещу японеца Рейто Цуцуми. Мачът им е на ринг В и е четвърти в програмата, която стартира от 19:00 часа българско време. Това означава, че двубоят трябва да започне около 19:45 часа.

Уилям Чолов се класира за полуфиналите на Световното първенство по бокс за младежи и девойки

Чолов на полуфинал на Световното първенство по бокс

По-късно днес другият български представител, останал в турнира - Радослав Росенов, също ще може да си гарантира медал