Кубрат Пулев призна, че не се е чувствал особено комфортно срещу Джоуи Ейбъл. Въпреки че победи американеца само след 4 рунда, Кобрата заяви, че Ейбъл е изключително опитен боксьор.
„Много поздрави на цяла България от мен. Искам да благодаря на всички хора, които вярваха в мен, сигурен съм, че не са никак малко. Искам да благодаря и на българската публика в залата. Бяха много, дошли от всякъде и ме подкрепяха силно", заяви Пулев в ефира на „Диема".
„Искам да кажа на зрителите, че съм много щастлив от тази победа,. Не ми беше много комфортно, защото за този противник не можах да се подготвя както трябва", призна Кобрата.
„Изненада нямаше, просто не се чувствах толкова уверен и обигран специално за този противник. Нямам спаринг-партньор с обратен гард, без да се оправдавам, но това е истината. Мисля, че се справих отлично. Както е нормално, имах пропуски, но ще ги отстраним. В началните рундове гледах изобщо да не ме докосва. Аз съм по-силен в средата и края на мачовете. Ударите ми бяха тежки и резки той не издържа", анализира Пулев.
„Все пак не трябва да се забравя, че номерата в професионалния бокс не са малко. Реферът бе американецът и всяко мое падане щеше да брои нокдаун. Не ме и докосна, залитнах, спънах се и паднах, не знам какво стана... Няма значение, справедливостта възтържествува", обясни нокдауна си българина.
„Не исках да бързам с десния прав, исках да му отнема вниманието към главата, за да се разкрие долу и го изненадах на няколко пъти. За съжаление, не можах да го довърша, защото той е много опитен боксьор."
„Тази победа ме прави още по-добър, макар че ще анализирам грешките си. Удря тежко Ейбъл, но ние българите сме със съвсем друга кръв, така че нищо не може да ни спре."
„Преди мача с Кличко ми престои още един двубой, на него също. Живот и здраве догодина, преди нашия мач, ще се подготвя много по-добре", закани се Пулев.
Centurion
на 15.12.2013 в 05:13:39 #5Бен дюд само ми кажи с какво си се напушил така зверски?
seamork
на 15.12.2013 в 04:16:42 #4Браво, Кубрате, Браво Армеецо !
Продължавай да славиш България и ЦСКА ! 
Coldman
на 15.12.2013 в 00:20:44 #3Поклон пред Кобрата

Великия и Почитан
на 15.12.2013 в 00:14:16 #2Thomаs Linke
на 14.12.2013 в 23:47:22 #1Кобра