Даниел Асенов и Ясен Радев се класираха за полуфиналите на 73-ото издание на Купа "Странджа". Двамата си осигуриха минимум бронзови медали, след като постигнаха убедителни победи в категория до 54 килограма в зала "София".

Радев постави успешното начало за родните национали днес, след като изигра по много убедителен начин първия си мач в най-стария международен турнир по бокс в Европа. Той победи с 4:1 гласа украинеца Ростислав Билостоцкий. Двубоят премина под диктовката на Радев. Националът ни бе убедителен в първите два рунда, в които взе сериозен превес. Това му позволи да намали оборотите в третия и без да рискува излишно се поздрави с победата. За място на финал утре той ще се изправи срещу сърбина Тамир Галанов.

Веднага след успеха на Ясен, дойде и победата на Даниел Асенов. "Тайсъна от Кукорево", който е трикратен носител на Купа "Странджа", се класира за полуфиналите след нов силен мач на турнира. Родният национал се наложи с 4:1 гласа над италианеца Мануел Капаи.

6-кратният ни европейски шампион за мъже и младежи проведе умно срещата. Той спечели убедително първите два рунда, след което затвори хладнокръвно двубоя, постигайки втория си успех от началото на турнира. На полуфиналите утре Даниел ще боксира с казахстанеца Махмуд Сабирхин.

Българското участие на Купа "Странджа" продължава във вечерната сесия. На ринга ще видим още Хавиер Ибаниес (57 кг), Красимир Джуров, Кирил Русинов (64 кг), Уилиам Чолов, Рами Киуан (75 кг), Кристиян Николов (80 кг) и Кристиян Димитров (86 кг). Турнирът е с награден фонд от 200 хиляди долара, който ще бъде разпределен между медалистите в отделните категории.