Йосиф Панов надделя над Борислав Занков в поредния български мач от боксовата галавечер в "Арена Армеец".

Пепелянката се наложи с единодушно съдийско решение.

"Готвих се доста, благодаря на треньора си Александър Владимиров. Много се радвам, че получих шанс да покажа тук каквото мога, защото постоянно тренирам всеки ден и се занимавам единствено. Знаех, че Занков постоянно ще пресира.

Учил съм в спортното училище в Плевен и Детелин Далаклиев е един от хората, които са ми помагали. Дано ме поканят да подгрявам и мача на Кубрат Пулев за световната титла срещу Джошуа или Кличко", пожела си Панов след мача.

Детелин Далаклиев ще казва къде греши Кубрат Пулев срещу Кевин Джонсън

Световен шампион по бокс ще казва къде греши Кобрата срещу Джонсън

Мишо Таков също ще коментира битката

Двамата предложиха и тактическа битка в първите два рунда, като едва в третия попаденията започнаха да стават по-чисти и по-сериозни. Занков започна въпросната част много по-агресивно, като заля опонента си с комбинации от крошета и го разтърси жестоко в един момент. Половин минута преди гонга обаче Панов притисна съперника в ъгъла и отправи успешно ляво кроше.

Третият рунд започна с предимство за Панов, който имаше много силна комбинация от 4-5 крошета. Впоследствие Занков контролираше темпото и опита да атакува по-агресивно в края, но изглеждаше, че изостава в мача. Следващите части отново премина под диктовката на Панов, като продължи да увеличава преднината си с много повече точни тежки удари.

Мачът бе един от подгряващите за основното събитие на вечерта - Кубрат Пулев срещу Кевин Джонсън.