Най-голямата ни надежда на световното първенство по бокс за младежи в Софи Благой Найденов стигна до финала в категория до 81 кг и утре ще боксира за титлата. На полуфинала днес младият софиянец не остави никакво съмнение в превъзходството си срещу арменеца Нарек Манасян и спечели по точки с единодушното решение на съдиите - 3:0 (30:26, 30:27, 30:27). Така Благой има шанс да прибави към златото си от европейското в София през 2012 г. и такова от световно отново в родния си град. Манасян пък е бронзов медалист от континенталното преди 2 години, но в кат. до 75 кг.

„Този мач ми беше доста по-тежък, защото съперникът много ми бягаше. Докато и аз се опитвах да избягам, трябваше да мисля и как да нанасям удари и после да се браня. Имам сили обаче за финала утре, така ще играя за титлата", коментира след мача Благой.

Негов съперник във финала ще е младежкият шампион на Азия Вадим Казаков от Казахстан, който спечели по точки срещу норвежеца от тима на АИБА Вегар Трегрен.

Преди месец Найденов загуби от него на финала на турнира в Брандербург и сега има да си връща. „Тогава съдиите грубо ме ощетиха, така че сега ще видим кой е по-добър", закани се Благой Найденов.