Общо 22 медала, 7 от които златни, спечелиха българските боксьори от третия международен турнир за юноши и младежи Мемориал "Емил Жечев".

Момчетата на старши треньорите Борислав Георгиев и Александър Александров взеха още 7 сребърни и 8 бронзови отличия. По общия брой на спечелените медали нашите са победители в класирането по нации от общо 15 страни, стигнали до тях.

Във финалите при юношите нашите спечелиха 5 титли и още 4-има останаха със сребърни медали във всички 13 категории.

При младежите шампиони в своите категории станаха Якуб Чиновлиев и Иван Атанасов. В категория до 56 кг Чиновлиев победи с 4:1 гласа мароканеца Аббас, а при 64-килограмовите Атанасов надигра с 3:2 американеца Ота Джонс III.

За най-добър боксьор на турнира при юношите бе определен шампионът при 75-килограмовите Николай Зафиров, а №1 при младежите е американецът Ейса Стивънс, златен медилист в кат. до 52 кг.

България с девет финалисти при юношите на Мемориал "Емил Жечев"

Финалите са от 13:00 часа