Отборът на Ботев (Враца) отново седна на трона във Втора лига, след като днес победи Струмска слава с категоричното 2:0 на стадиона в Драгалевци, където клубът от Радомир домакинства поради наказание.

Въпреки че играха почти цял мач с човек по-малко, врачани бяха по-добрият отбор на терена. Даниел Гаджев беше изгонен с директен червен картон още в 6-ата минута. В герой за тима се превърна Иван Колев, който отбеляза и двата гола. Бившият футболист на Несебър първо беше точен в 16-ата минута, след което удвои в 68-ата минута. Той има вече шест попадения за Ботев и общо 14 през този сезон в шампионата.

Сашо Ангелов остава начело на Ботев (Враца), не приеха оставката му

"Направил е емоционално изказване", заяви треньорът

В 62-ата минута, Димитър Петков получи втори жълт и съответно червен картон и също остави отбора си в намален състав.

Третият пореден успех в шампионата изведе тима на Ботев Враца на върха с 58 точки, но утре е столичното дерби Царско село и Локомотив (София), които са преките конкуренти за първото място в първенството.