Отборът на Ботев (Враца) постигна трета поредна победа в предсезоните контроли.

В Мездра момчетата на старши треньора Росен Кирилов обърнаха втородивизионния Миньор (Перник) до 2:1, след като на почивката изоставаха с 0:1. Стефан Гаврилов и Мирослав Маринов вкараха головете за врачани, докато за Миньор се разписа Петрос Бацукис. Дебют за "зелените" направи Меси Биатомусока. Защитникът влезе на почивката на мястото на Луис Фелипе.

Футболистите от Перник направиха първото интересно голово положение, но Краси Костов успя да спаси. В 11-ата минута "жълто-черните" направиха грешка при изнасянето на топката, Даниел Генов открадна и стреля, но я изпрати в аут. Седем минути по-късно Ботев бе близо до гола. Браян Переа подаде към Дани Генов, който шутира, но стражът на перничани се справи.

В 21-вата минута врачани направиха нова добра атака. Чавдар Ивайлов влезе в наказателното поле и подаде успореден пас към Даниел Генов, но топката не стигна до нападателя на "зелените".

Миньор отбеляза гол в 23-ата минута. Запро Динев подаде към Борис Тютюков, който извади към Петрос Бацукис, за когото не бе трудно да отбележи за 0:1. За Бацукис това е първи гол с жълто-черния екип.

В 25-ата минута Красимир Тодоров отправи опасен удар, но топката излезе в аут. Малко преди почивката Тодоров подаде към новото попълнение Жан-Пиер да Силва, който обаче бе блокиран преди да шутира.

На почивката и двамата треньори направиха някои смени в съставите си.

Ботев (Враца) се подсили с двама французи

Меси Биатомусока и крилото Жан-Пиер Да Силва вече са официално част от тима

В 51-ата минута Ботев изравни. Браян Переа направи чудесно центриране и Стефан Гаврилов от упор отбеляза във вратата на съперника.

В 69-ата минута Сантиаго Монтоя опита диагонален шут, но топката премина над вратата.

Победният гол падна в 76-ата минута. Фелипе де Са даде хубав пас към Мирослав Маринов, който пусна топката покрай вратаря и донесе третата поредна победа на Ботев в контролите.

Ботев (Враца) - Миньор 2:1

0:1 Петрос Бацукис 23, 1:1 Стефан Гаврилов 51, 2:2 Мирослав Маринов 76

Ботев: Красимир Костов (30 - Федерико Бариос)(60 - Иван Дерменджиев), Мартин Атанасов (46 - Мартин Николов), Мартин Кавдански (75 - Фелипе Гузман), Луис Фелипе (46 - Меси), Диего Фераресо (59 - Валери Христов), Антонио Георгиев (46 - Стефан Гаврилов), Чавдар Ивайлов (46 - Иван Балбуена), Жан-Пиер Де Са (65 - Петър Кепов), Красимир Тодоров (46 - Сантиаго Монтоя), Браян Переа (65 - Мирослав Маринов), Даниел Генов (59 - Фелипе Де Са)

Миньор: Н. Виденов (75 - К. Божидаров), Андр. Васев (58 - З. Динев), В. Василев (46 - Ант. Славчев), Г. Купенов (75 - Ал. Петров), М. Орачев (46 - Ив. Иванов), Ем. Ценов, Хр. Казаков (46 - Ст. Георгиев), П. Батсукис (70 - Г. Ангелов, З. Динев (46 - Кр. Слишков), К. Йосифов (58 - Б. Тютюков), Б. Тютюков (46 - М. Костов)