Остро подаване на Ненов отляво. Даниел Генов не успя да засече пред вратата. Топката беше трудна.

Даниел Гаджев сменя Тон.

70′

Тони Тасев стреля в аут  от фаул. Топката мина до гредата.

68′

Костов спаси удар с глава на Бари. Центрирането беше на Минков отдясно. Йорданов стреля в аут с глава след корнера.

66′

Сергей Георгиев сменя Владимир Айтов за Монтана.

66′

Юлиан Ненов сменя Петър Атанасов.

58′

ГООООЛ! Даниел Генов разстреля Макенджиев фронтално. Брилянтно подаване на Петър Атанасов отдясно, който изцяло разсече защитата на Монтана и изведе Генов. Пети гол за Даниел Генов през сезона.

55′

Даниел Генов остана сам срещу Макенджиев, но се оказа в засада. Мощно недоволство от трибуните.

50′

Тон пропусна топката, вместо да стреля при върнат пас от аулинията.

48′

Шут на Балджийски високо над гредата. Ударът е под №11 за Монтана.

46′

Макенджиев успя да се справи с останалия сам срещу него Даниел Генов.

45′

Христо Златински сменя Педро Лагоа за Ботев.

45′

Започна второто полуреме.

45+2′

Зрелищен финал на полувремето.

45+1′

ГООООООЛ! Димитър Буров връхлетя отляво и от воле прониза обратния ъгъл на вратата, пазена от Макенджиев. Тон центрира прецизно отдясно, а защитата на гостите не видя излизащия от дълбочина Буров.

45′

Една минута добавено време,

42′

Греда за Монтана. Тони Тасев игра много технично и след комбинация  с Бари стреля в лицето на Владислав Узунов. Добавката на Балджийски намери левия дирек на вратата на Костов.

37′

След първоначалния натиск на Монтана играта се изравни. Ботев атакува повече отдясно.

29′

Н'Диайе получ картон за фаул срещу Минков. Безскрупулно изритване.

28′

Владислав Узунов стреля по земя под стената. Макенджиев се хвърли надясно и закова топката.

27′

Йорданов направи фаул пред наказателното поле срещу Даниел Генов.

23′

Н'Диайе не уцели вратата на гостите след удар с глава отблизо. Центрирането отдясно беше на Атанасов. Пропуск за домакините.

22′

Хубав пробив на Тон отдясно. Йорданов пресече паса към Атанасов.

21′

Минков стигна до аутлинията и върна топката към Тони Тасев, чийто удар не се получи.

19′

Удар с глава на играч на Монтана. Топката попадна в обятията на Костов.

18′

Костов спаси диагонален шут на Минков след хубава атака на гостите. Тони Тасев даде добър пас на Минков.

17′

Никола Спасов очевидно е дал интрукции да се стреля отвсякъде. Макенджиев все още не е докосвал топката.

15′

Бакджийски стреля отдалече. Топката загуби скорост и беше лесна за Костов.

8′

Никола Спасов изрази своето възмущение за отсъден обратен тъч. Гостите от Монтана започнаха по-настъпателно.

6′

Красимир Костов спаси удар на Александър Башлиев. Стражът на Ботев трябваше много да внимава за присъствието на Петър Атанасов.

2′

Валери Домовчийски е големият отсъстващ за  Ботев.

1′

Двамата наставници вече са дали инструкциите си. Дербито на Северозапада започна!

94.Юлиан Ненов 22.Стефан Каменов

Дербито на Севрозапада Ботев (Враца) - Монтана открива седмия кръг в Първа лига. Двата отбора рядко са в една дивизия в родния футбол, но съперничеството им е голямо и срещите между тях са много важни за феновете от този край на България.

В момента разликата между двата тима е само една точка. Монтана е на осмо място с осем точки. Ботев е на девета позиция със седем точки.

През този шампионат и Ботев, и Монтана правят хубави мачове, но имат и сривове. Двамата треньори добре се познават, но изненади не са изключени. В елита те са се срещали само четири пъти. Монтана е с 2 победи, Ботев с 1 и 1 среща завърши наравно. По възрастните фенове на врачани много обичат да си спомнят епохалния мач през 1964 година, когато Ботев (Враца) победи Септемврийска слава (Михайловград) като гост с 5:2 и влезе за първи път в "А" група.

Домакините очакват поне 3 хиляди зрители да заемат местата си на най-големия стадион в българския елит в момента. Това би било отлично постижение за настоящите стандарти.

Срещата от 18:45 часа ще бъде ръководена от Станислав Тодоров.

Завръщат ли се интригата и атракцията по родните футболни стадиони?

Първите шест кръга на новия шампионат показаха, че нещата вървят в положителна посока