Ботев победи минимално с 1:0 Ботев (Козлодуй) на помощното игрище на стадион "Христо Ботев" във Враца в предпоследна контрола преди старта на шампионата на България.

Единственото попадение в двубоя реализира през първото полувреме Бранимир Костадинов. Той се възползва от невнимание на козлодуйци, открадна топката около центъра, напредна на скорост и стреля със сила за победния гол. Съдията на мача спести и дузпа за явно нарушение срещу Костадинов.

През втората част гостите от Козлодуй показаха много добра игра. Избраниците на Предраг Пажин очевидно не са си губили времето и отсега дават заявка за завръщане в професионалния футбол след дълги години.

Двубоят имаше по-скоро тренировъчен характер и за двата тима, които се опитаха да отработят някои тактически елементи в играта си.

В четвъртък, от 18 часа, на централния терен на стадион "Христо Ботев", ще бъде и официалното представяне на Ботев (Враца) в най-сериозната предсезонна контрола срещу кипърския Аполон (Лимасол), завършил пети миналия шампионат на Острова на Афродита.