Дербито между Локомотив (Пд) и Ботев (Пд) беше белязано от страхотното попадение на Тодор Неделев. То падна за резултат 0:2 и по този начин подсигури победата за неговия тим в голямото градско съперничество.

Как се стигна до попадението?

В 66-ата минута осмицата на Ботев се увековечи в историята на пловдивското дерби, реализирайки гол-шедьовър. Българският национал видя, че Марин Луков е излязъл далеч пред своята голлиния и с майсторско прехвърляне удвои преднината на "жълто-черните". В изблик на емоция от фамозното си изпълнение, Тошко размаха фланелката си с №8 пред бесните фенове на Локо, което за малко доведе и до напрежение по трибуните.

Победата изкачи Ботев до четвъртото място във временното класиране на Първа лига.

Ботев победи Локомотив с 2:0 в дербито на Пловдив

Ботев е господарят на Пловдив! Тошко Неделев увековечи името си в дербито с гол-шедьовър!

"Канарите" спечелиха с 2:0 срещу Локомотив и вече са четвърти във временното класиране