Азрудин Валентич, се изказа ласкаво за представянето на своя тим при равенството 0:0 срещу АПОЕЛ (Никозия) в двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Той подчерта, че реваншът ще е сложен заради неопитността на момчетата му.

"Труден мач беше за нас. В същото време обаче това е голяма крачка напред. Не показахме никакъв респект от АПОЕЛ. Те започнаха да ритат на посоки и ние печелехме единоборствата. В момента, в който те задържаха топката, стана трудно за нас. Накрая на полувремето пропуснахме много положения. През втората част пресирахме отлично и след 70-та минута се видя, че и двата тима не бяха готови физически. Може би трябваше да оставя Брахими и Ето, защото изгубихме възможността да пресираме.

Мисля, че моят отбор игра добре и шансовете са 50:50. Връщат се основните ни играчи, въпреки че някои не са в оптимална форма. Гордея се с играчите си.

Супрайен, Рабей и Брахими играха първите си мачове днес. Други не са в оптимално физическо състояние. За АПОЕЛ не беше лесно също, защото те отпаднаха физически накрая. Ще анализираме нещата, за да видим каква стратегия да изберем за следващите мачове, за да печелим.

Ако имахме и Рой Хертман, то щяхме да сме още по-енергични. След всяка предсезонна подготовка всеки тима има проблеми, включително и ние. Платихме висока цена със загубите в първите два мача. Не направихме достатъчно трансфери, но всеки един ден е важен за нас. Доволен съм от това, което видях от Ботев. Ботев се завърна. Спокоен съм, защото работим добре на всяка тренировка и искаме да спечелим всеки мач и да играем добре".

Николай Минков: Не успяхме да си реализираме положенията