Старши треньорът на Ботев (Пловдив) - Азрудин Валентич призна силното представяне на Левски. "Сините" победиха пловдивчани с 2:0. Наставникът на "канарчетата" анализира в детайли мача. Ето какви изводи си направи той:

Боби Цонев: С тези победи ще се отпуснем и заиграем още по-добре

"Доста се раздадохме"

"По време на подготовката за този мач и от анализите на Левски знаехме, че ще насищат халфовата линия и мисля, че през първата част вкарвахме топката в центъра твърде често. Това беше проблем.

Те отнемаха топката и правиха прехода много добре. Когато нямаш добро позициониране, губиш много енергия. Загубихме страшно много единоборства. Това беше невероятно представяне от състава на Левски.

През второто полувреме променихме тактиката. Сменихме и това, което предлагахме в атака. Имахме добри комбинации, добри атаки, но трябваше да сме много по-ефективни. Имахме стопроцентова възможност пред Па Конате. Винаги е много трудно в подобни ситуации. Искахме да намерим точния момент да вкараме свежи хора. Когато направихме смените, което беше грешно решение, загубихме ориентация. Въпреки това много, много време държахме мача 0:1. Когато имахме възможност да направим преход, вместо да прехвърлим топката с дълъг пас напред, взимаме грешно решения и ни контраатакуват. Нормално да вкарат и да приключат мача. Винаги се опитваме да държим топката. Искаме това да се случва, независимо от всичко.

Мъри Стоилов: Образцово първо полувреме, не трябва да се страхуваме от никой

"Сега трябва да подобряваме игровия си стил и облик"

Губиш увереност, когато сбъркаш елементарно. Това беше голям мач, дерби. Трябва да се наслаждаваме на футбола. Играеш с главата си и трябва да мислиш. Не мога да кажа, че моите футболисти нямаха добра отношение в мача. Левски е топ отбор в топ форма. Трябваше да се борим поне за една точка, но трябваше да играем малко по-логически", каза още треньорът на Ботев.

Левски - Ботев (Пловдив) 2:0 в мач от efbet Лига