Треньорът на Ботев (Пловдив) Азрудин Валентич не скри разочарованието си след загубата на тима му с 0:2 от АПОЕЛ (Никозия) в реванша от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

"Знаехме, че ни предстои труден двубой. В първите 10-15 минути изпускахме елементарни топки. Ние очаквахме да ни пресират. Опитахме да се върнем в срещата. След това с Емануел Току имахме 100-процентов шанс. Ясно беше, че няма да имаме много положения срещу такъв съперник. Така е във футбола.

Усещах, че ако първото полувреме завърши 0:0, ще можем да контролираме мача. След това имахме ситуация с Мартин Секулич. Горд съм от начина, по който реагирахме в този двубой. Голът от пряк свободен удар се случва. Те имат борбуност, тайминг и в ситуацията 50-50. Не видях футболист, който да не даде 100% за Ботев. В този трансферен прозорец не бяхме ефективни и това си казва думата.

Когато се бориш през цялото време, имат атака след атака, но ние няколко пъти им подарихме топката и преходът им беше бърз. Трудно е, мразя това усещане. След мача с Берое знам какво си казахме в клуба, знам от какво се нуждаем, но не се получава.

Трябват ни няколко футболисти, за да станем по-добър отбор. Изстискахме максимума от отбора, спечелил третото място. До този момент имаме Мартин, но той още не е готов изцяло физически.

Днес имам среща със собственика и изпълнителния директор. От първия ден всяко решение е в името на доброто на Ботев Пловдив. Ще поговорим и ще решим кое е най-доброто решение за Ботев.

Най-доброто за Ботев е да вземе двама за титулярния състав. Ако го направим, имаме потенциал да вземем Купата. Ще ви кажа утре, не съм идиот, познавам отбора, усещам, че феновете не подкрепят отбора. Ако не го подкрепят заради мен, за мен ще е лесно, защото аз искам най-доброто за Ботев Пловдив", каза Валентич.

АПОЕЛ победи Ботев с 2:0 в Лигата на конференциите