Футболист на футболистите за сезон 2017/2018 не принадлежи към състава нито на първия, нито на втория, нито пък на третия тим в класирането на Първа лига. Не е и част от тима на победителите в турнира за Купата на България.

За номер едно през сезона бе отличен лидерът на пловдивския Ботев - Тодор Неделев.

Снимка 357792

Освен ценната статуетка, състезателят на "канарчетата" получи и специална картина.

Ето какво каза той:

"Искам да благодаря на всички, които са ми гласували доверие. За мен това е голямо признание.

Мартин Камбуров: Дано някой ден подобря рекорда на Петър Жеков

Камбуров: Дано някой ден подобря рекорда на Петър Жеков

"Пожелавам на всички единствено да са здрави"

Трябва обаче да подчертая, че до голяма степен статуетката е заслуга на всички мои съотборници и треньора ни. Неслучайно той също беше отличен.

Желая на младите състезатели да постигат нови и нови върхове и преди всичко останало да бъдат големи спортисти, но и големи личности. Благодаря".

Георги Петков: Нека младите таланти се стараят всеки ден, за да може футболът ни да върви нагоре

"Нека опитните футболисти продължават да бъдат пример за подражание"