Ботев се наложи в контрола с 2:0 над Родопа на емблематичния стадион "Пловдив". Головете за "канарчетата" отбелязаха след почивката Дормушали Саидходжа и Илиян Гаров. В 70-ата минута Данчо Минев проби по дясното крило и след чудесното му центриране за Муши не бе проблем да открие резултатa.

Домакините продължиха активно да търсят втори гол и той дойде в 77-ата, когато най-съобразителен в мелето се оказа поливалентният Илиян Гаров. Старши треньорът на "канарчетата" Тенчо Тенев изпробва двама нови футболисти.

Бразилецът Даниел Анжело Мартинс игра като опорен халф и заради лека контузия бе заменен след първия гол в мача. Интерес предизвика двуметровият юноша Йордан Етов, който бе изпробван като забит таран. 18-годишната надежда с треньор в ДЮШ Петър Пенчев в юношеската формация е отбелязал 12 гола през последните 12 мача.

Експериментите на Тенев бяха доста в тази проверка, при това сполучливи. Лявото крило Краси Кръстев игра като вътрешен халф, а разбивачът Васил Гърков бе отпратен на десния фланг. Синът на екснаставника на Ботев Светослав Гърков трябваше да замести Георги Аврамов, който ден по-рано имаше страхотен зъбобол.

БОТЕВ - РОДОПА 2:0
1:0 Саидходжа (70), 2:0 Гаров (77)

Ботев: Тошев, Гаров, Василев, Гърков, Минев, Д. Мартинс, Караматев, Алегре, Кръстев, Г. Христов, Й. Етов (Станев, Саидходжа, Йорданов, Н. Димитров, Чипилов, Гаджалов, Тимонов, Урумов, Витанов)

Родопа: Чавдаров, Бачков, М. Димов, Д. Христов, Великов, Софрониев, Д. Пеев, Семерджиев, М. Тодоров, Ем. Петков, Лясков (Пл. Петров, Чипчев, Драмалиев, Андреев, Башев, Чаушев, Хаджиев)