Ботев (Пловдив) разгроми с 5:1 столичния Септември в контролна среща. Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Над всички в "жълто-черния" тим бе Реда Рабей, който изигра много силен мач. Дебютен гол за пловдивчани вкара роденият през 2005 година Монир Ал Бадарин. Футболистите на Ботев излязоха на терена с фланелки, посветени на Кауза Колежа.

Първата част по нищо не предвещаваше разгромния резултат. Още във втората минута Мохамед Брахими проби отдясно и подаде към Реда Рабей, който от непосредствена близост стреля в аут.

Феновете на Ботев (Пловдив) с нови нападки към пловдивската община

Те продължават да бъдат недоволни от поведението на Здравко Димитров

В следващите минути двата тима си размениха по един удар, а в 17-ата минута гостите откриха резултата. Атанас Кабов отправи добре насочен удар от средна дистанция, разписвайки се за 0:1.

Преднината на гостите бе факт само пет минути, след като в 22-ата минута "канарчетата" изравниха. Па Конате получи извеждащ пас от Реда Рабей и центрира към наказателното поле. Маркиньос засече, вратарят отрази първия удар, но при добавката нападателят изравни - 1:1.

Три минути по-късно играч на гостите бе изпуснат след центриране от фаул и от чиста позиция стреля право в Георги Аргилашки. До края на първата част липсваха чистите голови положения.

Спират строителните дейности на стадион "Христо Ботев"?

Ще бъде входиран Акт 10

След почивката доминацията на пловдивчани бе тотална. В 47-ата минута Генев стреля неточно с глава, а в 55-ата минута ботевистите получиха дузпа, която бе превърната в гол от Маркиньос - 2:1.

В 66-ата минута Джеймс Етоо центрира към Реда Рабей, който овладя и на свой ред прати топката към наказателното поле. В него бранител се опита да изчисти, но вкара топката в собствената си врата - 3:1. Последваха два опасни удара на Минков и Генев, които минаха в непосредствена близост до вратата на гостите.

В 84-ата минута Реда Рабей пусна отличен пас към Филип Филипов, който отблизо се разписа за 4:1. Крайният резултат бе фиксиран 2 минути по-късно, когато Николай Минков проби отдясно и центрира към Монир Ал Бадарин, който отблизо с глава вкара дебютния си гол.