Старши-треньорът на Ботев (Пловдив) Петър Пенчев очаквано остана доволен след победата с 3:0 над Марек.

"Използвам възможността да благодаря на футболистите. Изпълниха указанията, които им дадохме. През първата част имахме доста ситуации, отбелязахме два красиви гола. През второто полувреме имаше отстъпление.

Иван Цветков е футболист, който оказва положително влияние в която и да е зона. Може да играе на всяка позиция в атаката. За нас Цветков е като Меси - от фундаментално значение", каза Пенчев.

Относно предстоящия сблъсък с градския съперник Локомотив, Пенчев поясни: "Всички чакаме сблъсъка с Локомотив. Ще гоним победата, защото само тя ни удоволетворява. Днешният успех ни запази шансовете за първата шестица."