Миньор спечели битката за оцеляване в А група срещу Ботев. Тимът от Перник би с 2:1 канарчетата като гост. Съставът на Антон Велков измъкна своето през второто полувреме. След първите 45 минути Ботев водеше на Миньор с 1:0.

В началото и двата отбора не заинтригуваха като за това допринесе и високата температура. До 40-та минута зрителите скучаеха по трибуните и се разнообразяваха единствено с протестите на агитката срещу президента на домакините Димитър Христолов. В 41-та минута защитника на гостите Цветков игра с ръка и съдията Ангел Ангелов даде дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Николай Манчев, който не сбърка и изведе своите напред. Миньор отговори с опасен удар на Хазуров, но не успя да изравни.

В 54-та минута домакините отбелязаха второ попадение, но то бе отменено заради нарушение срещу вратаря на Миньор Чворович. В ответната атака Ангелов изведе много добре Янкович зад отбраната на домакините и футболистът на Миньор нямаше проблеми да преодолее Арсов за 1:1.

Три минути по-късно бе отсъдена втора дузпа в срещата този път в полза на гостите. След грешка в отбраната на Ботев Хазуров се възползва от ситуацията и излезе сам срещу Арсов, след което го финтира, но вратарят на Ботев събори нападателя на Миньор Перник и съдията Ангел Ангелов даде дузпа за гостите. От 11 метра Валмир не срещна проблеми с преодоляването на Арсов и се разписа за 1:2. До края на срещата домакините пропуснаха всички удобни възможности за гол и са сред почти сигурните изпадащи от елита.

Ботев - Миньор 1:2
41- Манчев (д) - 1:0
55 - Янкович - 1:1
58 - Валмир (д) - 1:2

Състави
Ботев: Арсов, Божков, Попов, Гаров, Гаджалов, Орловски (61-Етов), Тимонов, Андонов, З. Станков (71 -Кочев), Манчев, Аврамов (80-Кръстев)
Миньор: Чворович, Божиков, Дюлгеров, Валмир, Трифонов, Цветков (Ангелов - 46), Крумов (52-Мутафов), Янкович, Хазуров (70- Петров), Господинов, Марков

Жълт картон: Аврамов (Б), Арсов (Б), Янкович (М), Господинов (М), Василев (М)

Главен съдия: Ангел Ангелов