Ботев (Пловдив) победи Витоша (Бистрица) с 1:0 в контролна среща, част от подготовката и на двата тима за новия сезон.

Антонио Вутов отбеляза единственото попадение в мача.

Официално: Ботев (Пд) подписа с бразилския голаджия Тейлон

Най-добрият реализатор на малтийския шампионат подписа за две години

До момента двата отбора бяха изиграли по една контрола, записвайки победи. Витоша надигра с 4:1 друг пловдивски тим - Марица, а Ботев (Пд) победи с 1:0 втородивизионния Ботев (Гълъбово) в дебюта на наставника Желко Петрович.

В състава на "канарчетата" личаха имената на много млади футболисти, които изиграха силен мач.

Ботев (Пловдив) излезе напред в резултата с гол на Антонио Вутов в 27-ата минута. Груба грешка в защитата на Витоша позволи на нападателя да се озове очи в очи със стража Георгиев.

Ботев постави цена на Васил Шопов

Той поиска да напусне клуба заради семейни проблеми

В 69-ата минута Тодор Гочев получи червен картон след втори жълт за нарушение срещу Кристиян Добрев в центъра на терена.

В 86-ата минута топовен изстрел на Георги Амзин срещна страничната греда. Нова промяна в резултата обаче нямаше.