Пловдивският Ботев загуби с  0:1 от Дукла (Прага) първата си контролна среща в Австрия. "Канарчетата" превъзхождаха почти през целия двубой чешкия си съперник, но в 61-та минута на мача с първия си удар към вратата на Шеткус резултата бе открит. След центриране от ъглов удар Сватонски бе оставен непокрит на задна греда и след като овладя топката я изпрати в долния десен ъгъл под плонжа на вратаря.

Иначе "жълто-черните" изиграха доста стойностно първо полувреме, когато съзадоха сериозни положения за гол. Още в 10-ата минута на двубоя Иван Цветков имаше възможност да даде преднина на Ботев, но стреля право в чешкия вратар Кучера.

След половин час игра, отново трансферираният от Левски нападател изскочи на ударна позиция, но преди стрелбата изгуби контрол над топката.

През втората част многобройните смени на пловдивчани разстроиха играта на отбора.

Ботев: Шеткус, Станчев (Христов), Караславов, Грънчаров Чобанов), Артур (Марин), Иршак, Паласуелос (Рахов), Дяков (Огнянов), Цветков (Атанасов),Неделев (Димитров), Костов (Ангелов)