Нападателят на Ботев (Пд) Георги Какалов, който порита десетина минути при победата с 2:0 над Беласица в събота, ще получи премия като тази на титулярите, съобщи треньорът на "канарчетата" Тенчо Тенев пред Топспорт.бг.

Скандалджията не бе получавал заплата от дълго време, тъй като трябваше да изплаща наказанието си от 3000 лева на Дисципа за жестикулация срещу феновете на Славия.

След победата над Бела играчите на Ботев получиха почивка в неделния ден, въпреки че предварително в програмата бе запланувано да проведат тренировка и да се готвят усилено за домакинството на Славия за купата, което е в сряда. На обезболяващи инжекции срещу Беласица е играл вратарят на "канарчетата" Лилчо Арсов, който страда от разтежение. В щаба на пловдивчани се надяват той да бъде на линия за мача с "белите".

Единият от зимните лагера на Ботев след Нова година ще бъде проведен във Варна, а втората част на подготовката почти сигурно ще е в Хърватия. Изпълнителният директор на "канарчетата" Марин Бакалов сподели, че през следващата седмица ръководството на Ботев ще се събере, за да обсъди селекцията и по-подробно плана за зимната подготовка.