Футболистът на Ботев (Пловдив) Монир ал Бадарин вкара гол и подаде за още един за успеха на младежкия отбор на Палестина на турнира за Арабската купа. Палестина победи с 5:3 Судан и си гарантира участие във втората фаза на турнира за младежи до 20 години.

Роденият през 2005-а година в Казанлък Ал Бадарин беше в основата на първото попадение за своя тим. Той овладя топката на централната линия и пусна разсичащ защитата пас към Мохамад Махмуд, който от втори опит преодоля суданския вратар.

До почивката Судан изравни, а четири минути след началото на второто полувреме дори поведе с 2:1. В 63-ата минута халфът на Ботев (Пловдив) вкара за 2:2 от дузпа, а мачът вървеше 3:3 7 минути преди края. Палестинският отбор обаче нанесе своя удар в добавеното време, като головете паднаха в 92-ата и 97-ата минути.

В отбора на Палестина играе и братът на Монир - Джамал ал Бадарин, който иначе у нас носи екипа на третодивизионния Розова долина (Казанлък). Втората среща в груповата фаза за палестинците е срещу Мароко на 28-и този месец и там ще стане ясно кой се класира като първи и кой като втори отбор.