Новата покупка на Ботев - Диого Кампос, донесе победата на "канарчетата" с 1:0 над украинския Олександрия. Бразилецът отбеляза единственото попадение в срещата в 35-ата минута.

Началото бе за пловдивчани, които имаха възможности да открият, но с пропуска се отчетоха Неделев и Кампос. Последният вкара в 18-ата минута, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Минути по-късно обаче новият №9 в състава на Николай Киров излезе зад защитата на съперника и вкара за 1:0. Малко преди почивката нападателят имаше и още един шанс, но ударът му мина до вратата.

В края на срещата украинците имаха шанс да изравнят от дузпа, но Иван Чворович спаси удар от бялата точка. Нарушението пък изнерви Йордан Минев, който заради конфликт със съдията, получи червен картон.

Ботев: 22. Кайзер, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 93. Густаво, 29. Ндонгала, 9. Кампос

Резерви: 99. Чворович, 6. Юлиано, 7. Бризола, 30. Купенов, 31. Пиргов, 26. Георгиев, 28. Шопов, 27. Василев, 14. Калчев, 16. Жилов, 28. Дерменов, 79. Добрев

Треньор: Николай Киров