Отборът Ботев (Пловдив) победи с класическото 3:0 албанския Теута при представянето на отбора за сезон 2012/2013 на стадион "Пловдив". "Жълто-черните" се завръщат в елита със стабилна селекция и амбиция да бъдат сериозен фактор.

"Канарчетата" доминираха през целия двубой на своя противник и напълно заслужено спечелиха срещата срещу албанския вицешампион.

Начало на головата фиеста на "жълто-черните" даде Тодор Неделев още в 8-ата минута. Юношата на пловдивчани простреля стража на Теута Ходжа с много красив удар от границата на наказателното поле.

Двайсет по-късно гостите си вкараха автогол, а в 32-ата минута Иван Цветков реализира трети гол във вратата на Теута и фиксира крайното 3:0 за Ботев Пд.

Малко преди края на мача се разигра грозна гледка на стадиона, когато двама привърженици на "жълто-черните" нахлуха на терена и удариха стражът на албанския тим, след което и двамата бяха догонени от охранителите на срещата и бяха изгонени от стадиона.

Това бе последна контрола на "канарчетата" преди старта на "А" група, който стартира идният уикенд, а съперник на "жълто-черните" в първи кръг е отборът Славия.

Двубоят на Голямата къща изгледа и бившият наставник на Локомотив Пд Драган Канатларовски, който е спряган за нов директор на албанския тим.

Ботев - Теута 3:0
1:0 Неделев (6')
2:0 Хета (27' (авт))
3:0 Цветков (33')