Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Марица (Пловдив) в контрола, която бе изиграна в град Ракитово, Пазарджишка област.

В началото на първото полувреме Ботев поведе с гол на Георги Какалов, на който асистира панамският централен нападател Анхел Каналис. Какалов успя да се освободи от защитата на маричани и с плътен удар вкара на Акалски. В края на първото полувреме Иван Площаков изравни резултата на 1:1, след като прехвърли вратаря на Ботев Павел Станев.

През втората част на срещата и двата отбора пуснаха в игра всичките си налични резерви. Игралият до края на миналия шампионат в Марица Анастас Петров в 87-та минута вкара гол на бившите си съотборници и с това оформи крайния резултат 2:1.

До края на деня канарчетата ще се приберат в Пловдив от лагера си на Цигов чарк, за да се подготвят за втори лагер в Италия. Те ще заминат в петък за 15 дни, а седмица по-късно ще проведат и първата си контрола там с атинския Панатинайкос. На 29 юли Ботев ще участва в блицтурнир с италианските отбори Сиена и Реджина.

След контролата днес стана ясно още, че Михаил Аврионов от Янтра и Ридван Хаджифейзула няма да заминат за Италия. Те обаче ще продължат подготовката си в Ботев след завръщането му от Апенините.