Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от АЕЛ (Лимасол) в поредната си контрола преди старта на новия сезон. Двубоят се игра на един от терените в столичния комплекс "Царско село".

Играчите на Николай Киров допуснаха два гола в последните десет минути, които се оказаха решаващи.

Преди това Аврам бе дал аванс на гостите с хубаво попадение в 9-ата минута, но Крум Стоянов с още по-майсторско изпълнение изравни в 61-ата минута.

Николай Киров: Трябва да продължим в следващата фаза, това не е непреодолим отбор

Белия: Трябва да продължим в следващата фаза, това не е непреодолим отбор

"Не знаем много за този тим"

Последните минути Микел Аруабарена и Исмаил Саси вкараха за АЕЛ, който спечели с 3:1.

Пловдивчани загубиха и първата си проверка преди няколко дни от македонския Пелистер с 0:1. Както е известно, на 29 юни Ботев гостува на албанския Партизани в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Куриозна ситуация прекъсна срещата в 29-ата минута и сякаш обеща на отборите да влязат във водещите емисии из цяла Европа.