Отборът на Ботев (Пловдив) постигна първа победа по време на подготвителния си лагер в Дубай. Във втората си проверка на арабска земя "канарчетата" надиграха руския Урал Екатеринбург с 2:1. Попаденията за "жълто-черните" бяха дело на Мартин Секулич и Уме Емануел.

Срещата започна отлично за българския тим и още в 9-ата минута Ботев поведе в резултата. Рой Херман изведе Мартин Секулич сам срещу вратаря на Урал, който спаси първия удар на хърватина, но след това топката падна отново на крака на нападателя на "канарчетата" и той добави в опразнената врата за 1:0.

Три минути по-късно Секулич влезе в ролята на асистент, след като изведе Уме Емануел зад защитата на руския тим и нигериецът завърши под плонжа на вратаря за 2:0.

До края на първата част играчите на Бруно Балтазар имаха още няколко шанса за гол, но удари на Уме Емануел и Николай Минков минаха встрани от вратата.

След почивката Урал взе инициативата и успя да намали изоставането си с 60-ата минута.

Три минути по-късно руският тим получи шанс да изравни, но добра атака завърши с неточен удар от близка дистанция.

В 76-ата минута изстрел на Красиан Колев бе спасен от стража на отбора от Екатеринбург.

До края на срещата Урал потърси изравняването, но не успя да намери път към вратата на Ботев и така "канарчетата" се поздравиха с успеха.

Това бе втора проверка за "жълто-черните" по време на лагера в Обединените арабски емирства. В първия си спаринг футболистите на старши треньора Бруно Балтазар завършиха наравно 4:4 срещу латвийския ФК Рига.

В петък (27 януари) "канарчетата" ще изиграят третата си и последна контрола в Дубай, а съперник е руският Спартак (Москва).