Ботев (Пловдив) победи Царско село с 3:1 в контролна среща, играна на базата в Коматево. Двубоят бе повторен дебют на Ферарио Спасов начело на "канарчетата".

В 5-ата минута гол на гостите бе отменен заради засада. Шест минути след това пловдивчани откриха резултата. Дълъг пас бе подценен от играч на Царско село, Филип Филипов открадна топката, преодоля вратаря и вкара за 1:0.

До края на полувремето Дамиен Мари на два пъти можеше да се разпише. Янко Георгиев трябваше да се намесва и при опасен удар на Антон Карачанаков.

В 63-ата минута Ботев вкара втори гол. Фернандо Виана засече остро центриране на Лазар Марин за 2:0.

Единственото попадение за "царете" отбеляза Дилан Бахамбула, който бе изведен на чудесна позиция от Антон Карачанаков и вкара за 1:2.

Крайният резултат оформи юношата на "канарчетата" Петър Итов с прекрасен гол. Младокът стреля от движение извън наказателното поле.