Ботев Пловдив осъществи сериозен изходящ трансфер, след като се договори с швейцарския Цюрих за трансфера на Уме Емануел, твърди "Дспорт".

19-годишният футболист вече е в Швейцария, където премина успешно медицинските изследвания и сложи своя подпис под договора си с Цюрих.

Фета: Вярвам в продължаването напред срещу Ботев

Северномакедонецът изрази очакванията си преди двубоя с Ботев (Пловдив)

Уме Емануел донесе победата на Ботев Пловдив в първия полуфинал срещу ЦСКА на Националния стадион "Васил Левски" с 1:0, с гол в 46-ата минута.

През миналия сезон Цюрих завърши на четвърто място и ще играе в европейските клубни турнири.

Цюрих е тринадесеткратен шампион на Швейцария.

Нигерийското крило пристигна при "жълто-черните" в края на 2022. Той изигра 47 двубоя за първия отбор, в който реализира 11 гола, като има и 3 мача с 3 попадения за дублиращия тим на Ботев.

В този период Уме стигна и до първите си изяви с фланелката на Нигерия. Той записа пет двубоя и реализира веднъж за националния си отбор на Световното първенство за младежи до 20 години през май 2023.