Ботев (Пловдив) победи като домакин ФК ЦСКА 1948 с 3:1 в мач от 10-тия кръг на efbet Лига.

"Канарчетата" бяха по-добрият от двата отбора и напълно заслужено се поздравиха с трите точки. Още в първите минути те притиснаха своите гости, но само точният мерник ги лишаваше от гол. ФК ЦСКА 1948 отговори с няколко контраатаки, при една от които домакините можеха да си отбележат автогол, но топката се отби от гредата.

Ботев (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 (Развой на срещата по минути)

Срещата в Коматево стартира в 17:30 часа

В 30-а минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Конате. Зад топката застана Тодор Неделев и хладнокръвно прати топката в десния ъгъл на вратата. Десет минути по-късно резултатът стана 2:0, а автор на гола бе Маркиньос.

Втората част започна отлично за гостите и те успяха да върнат едно попадение. Това се случи в 49-а минута, когато след грешка в защитата на "канарчетата", Галин Иванов достигна до топката и с мощен шут не остави шансове на Аргилашки. Така се стигна до 67-а минута, когато Маркиньос получи пас от Конате в малкото наказателно поле и с точен шут сложи точка на спора.