Ботев (Пловдив) победи съименника си от Гълъбово с 2:0 в приятелки мач, игран на базата на "канарчетата" в Коматево. Головете бяха дело на Станислав Шопов и Диого Кампос през първото полувреме.

Резултатът откри 16-годишният талант на "жълто-черните" в 12-ата минута. Младокът получи отличен пас пред наказателното поле и с външен фалц не остави шансове на вратаря за 1:0.

Девет минути след това Диого Кампос се възползва от грешка в защитата на гостите и с техничен удар оформи крайното 2:0.

Николай Киров използва проверката, за да даде шанс на куп юноши на "канарчетата". Срещата пропуснаха ангажираните с различните национални формации Тодор Неделев, Серкан Юсеин, Антонио Вутов и Кристиан Добрев. Не играха още Густаво Афонсо, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров и Костадин Ничев.