Ботев (Пловдив) завърши наравно първата си контрола от подготвителния лагер в Турция. "Жълто-черните" и  Раднички (Ниш) не успяха да се победят и срещата завърши 2:2.

Сръбският тим излезе напред в резултата в 17-ата минута. Голубович финтира защитник на "канарчетата" и намери Йованчич, който от няколко метра не сбърка.

След гола Ботев натисна и стигна до изравнително попадение в 31-ата минута. Негов автор стана Стивън Петков с удар по диагонала. Още след подновяването на играта възпитаниците на Николай Киров направиха пълен обрат. Голмайсторът Петков намери Бризола, който опита центриране, но топката срещна крак на защитник на Раднички и се оплете в мрежата.

След почивката старши треньорът на Ботев (Пд) направи множество промени и това до известна степен накъса играта на "канарчетата". Така се стигна до 75-ата минута, когато сърбите стигнаха до изравнителен гол.

Пламен Димов не се намеси по най-добрия начин с глава и върна към Кайзер, който се забави и позволи Стоянович да го изпревари и да направи 2:2.

Ботев (Пловдив) - Раднички (Ниш) 2:2

0:1 Йованчич 17'

1:1 Петков 31'

2:1 Бризола 35'

2:2 Стоянович 75'

Ботев: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 17. Балтанов, 7. Бризола, 8. Неделев, 9. Кампос, 29. Ндонгала, 20. Петков

Резерви: 22. Кайзер, 6. Алваро, 10. Юсеин, 93. Алфонсо, 26. Георгиев, 30. Купенов, 79. Добрев, 27. Василев, 28. Шопов, 25. Дерменов, 31. Калчев

Старши треньор: Николай Киров

Раднички: 1. Живкович, 13. Аксентиевич, 19. Субич, 45. Миладинович, 26. Симонович, 80. Голубович, 9. Мъркич, 24. Йованчич, 11. Арсич, 28. Нома, 14. Петрович

Резерви: 15. Станкович, 27. Циркович, 18. Булатович, 24. Михайлович, 31. Йованович, 23. Мичич, 7. Саша Стоянович, 30. Бабич, 77. Жуниор, 8. Славиша Стоянович