Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 3:4 от полския елитен Гурник Забже в първата си контрола от подготвителния лагер в Турция.

"Канарчетата" допуснаха три попадения още до 29-ата минута и така на почивката изоставаха с 0:3. През втората част Фаустас Степонавичус се разписа на два пъти за "жълто-черните", а между двете му попадения полският тим реализира и четвърти гол. Минута преди края на редовното време на срещата Красиан Колев оформи крайния резултат.

Двубоят се игра на терените на спортен комплекс "Calista" в Белек и бе изгледан на живо от собственика на Ботев Антон Зингаревич. Неофициален дебют за "канарчетата" пък направи новото попълнение Георги Николов.

Зингаревич инспектира Ботев в Турция

Пловдивчани излизат в първа контрола днес

Футболистите на Душан Керкез изиграха слабо първо полувреме и още в 9-ата минута полският тим откри резултата. Лоуренс Енали бе изведен отляво зад защитата на "жълто-черните", изпревари излезлия неразчетено напред Даниел Кайзер и пусна успореден пас към Себастиан Мюсиолик, който реализира на празна врата за 1:0.

Три минути след това Гурник удвои преднината си. Адриан Капралик се озова сам срещу Кайзер и не сбърка, за да направи резултата 2:0.

Веднага след това "канарчетата" можеха веднага да намалят изоставането си, но Уме Емануел не успя да преодолее вратаря Даниел Биелица, останал очи в очи с него.

В 29-ата минута Себастиан Мюсиолик покачи на 3:0 с прецизен удар в долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле. При този резултат дойде и почивката.

В 59-ата минута влезлият като резерва Фаустас Степонавичус върна едно попадение за българския тим с красиво изпълнение от близо 25 метра.

Шест минути след това обаче отборът на Гурник отново възстанови преднината си от три гола. Пьотр Крявчук бе точен за 4:1.

В 68-ата минута Степонавичус вкара второ попадение за Ботев, след като размени двойно подаване с Мартин Секулич и разстреля вратаря на полския тим с удар по диагонала.

Десет минути по-късно литовският нападател можеше да оформи своя хеттрик, но стреля в гредата от изгодна позиция около точката за изпълнение на дузпа.

В 89-ата минута Красиан Колев вкара трети гол за "канарчетата" и така оформи крайния резултат - 4:3 в полза на Гурник (Забже).

Това бе първа проверка за Ботев (Пловдив) от подготвителния лагер в Белек и втора контрола по време на зимната пауза след равенството 2:2 срещу Марица (Пловдив).