Отборът на Ботев (Пловдив) записа загуба с 0:3 от съименника си от Враца в последната си контрола от зимната подготовка.

Интересното е, че първата среща на "канарчетата" за новия полусезон в Първа лига е срещу Левски на "Герена", а днес основна заслуга за успеха над пловдивчани имаха именно юношите на "сините", който са част от лидера във Втора лига.

Филип Филипов се завърна в Ботев (Пловдив)

Планът на Белия сработи: Филипов се завърна в Ботев (Пд)

"Много се радвам, че отново ще играя за клуба"

Атанас Кабов даде аванс на врачани в 24-ата минута с хубав удар от 20 метра, а Петър Атанасов пък удвои в 36-ата минута. Бившият играч на Монтана стреля с левия крак от 12 метра, а топката мина през краката на Иван Чворович.

През втората част, едно от най-чистите положения на "жълто-черните" бе в 70-ата минута, но Тодор Неделев пропусна да се разпише от бялата точка. Секунди по-късно домакините искаха още една дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена.  Диого Кампос пропиля най-добрата възможност от игра в 72-ата минута, когато останал сам срещу вратаря на гостите, не успя да го го преодолее.

Третият гол за врачани дойде в 77-ата минута, когато Деян Иванов оформи класическото 3:0.

Ботев (Пд): Иван Чворович, Лазар Марин (46-Серкан Юсеин), Димитър Пиргов(64-Филип Филипов), Пламен Димов (46-Радослав Терзиев), Йордан Минев, Цветомир Панов, Густаво Афонсо (80-Станислав Шопов), Лъчезар Балтанов (75-Алваро Юлиано), Дуде Ндонгола (46-Фелипе Бризола), Тодор Неделев, Диого Кампос (87-Крис Добрев)

Ботев (Враца): Александър Любенов, Кристиян Григоров, Деян Иванов, Атанас Фиданин, Ивайло Михайлов, Даниел Гаджев, Йордан Апостолов, Петър Атанасов, Атанас Кабов, Колев, Спас Георгиев