Ботев се наложи с категоричното 4:0 над третия в подреждането на Трета лига тим на Борислав (Първомай) в контролна среща на помощен терен 1 на базата в Коматево. Николай Киров заложи на футболистите, които не взеха участие в първия мач за годината срещу Левски, както и на доста юноши.

На вратата на "канарчетата" бе Даниел Кайзер, централна двойка бранители Димитър Пиргов и юношата Васил Василев, а крайни защитници Филип Филипов и Лазар Марин. Като вътрешни халфове действаха бразилците Алваро Юлиано и Фелипе Бризола, заедно с 15-годишния Станислав Шопов. По фланговете играха Кристиан Добрев и Милко Георгиев, а на върха на атаката бе Иван Василев.

Ботев (Пловдив) си връща Жоао Пауло

Ботев (Пд) взима нежелан от Херо

Всичко зависи от бразилеца

След почивката в игра се появиха още вратарят Стелиан Ангелов, Здравко Дерменов, Здравко Жилов и Димитър Калчев.

Първото полувреме "жълто-черните" се отчетоха с три попадения. Първото от тях падна в 15-ата минута, когато Шопов центрира от корнер на близката греда към Иван Василев, който притисна защитник на гостите и той отклони с глава топката в собствената си врата.

Пропадна трансферът на Осман Н'Дайе в Ботев (Пд)

Осман Н'Дайе няма да облече екипа на "канарите"

Николай Киров остава с лимитирани опции в отбрана

Шест минути по-късно Милко Георгиев върна към Станислав Шопов, а след неговия шут топката се отклони от защитник и влетя в мрежата за втори път.

В 31-ата минута се разписа и Фелипе Бризола. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл и не остави шансове на вратаря на Борислав.

Пловдивчани пропуснаха няколко чисти положения пред вратата на противника и през двете полувремена, Кристиан Добрев удари греда, а Фелипе Бризола оформи крайното 4:0 в последната минута на мача.

Футболистите от основния състав, които пропуснаха спаринга, направиха тренировка преди обед.