Ботев (Пловдив) победи втородивизионния Септември (Симитли) с 3:2 (0:1) в контрола на клубната си база в Коматево.

Още един нов в Ботев (Пловдив)

Мохамед Брахими вече тренира с "канарчетата"

Защитникът на домакините Виктор Генев получи контузия в областта на лицето още в началото на срещата, след като се сблъска с противников играч при центриране от корнер в наказателното поле на гостите. Той беше заменен принудително и беше откаран в болница със съмнение за фрактура на носа.

Неофициален дебют за Ботев направиха каращите проби Станислав Маламов и Мохамед Брахими, които играха цял мач. Маламов дори успя да се разпише за 3:1 в 73-ата минута.

Подновяването на строителството на стадион "Христо Ботев" в Пловдив стартира през декември

Предстои обаче избор на фирма

Септември откри в 39-ата минута с попадение на Запро Динев, но Ботев обърна с два бързи гола в началото на втората част.

В 55-ата минута Йоан Петров от тима от Симитли си вкара автогол, а шест минути по-късно резервата Иван Василев направи 2:1 с глава след центриране на Мите Цикарски.

В последствие и Маламов вкара с хубав удар от границата на наказателното поле след пас на Василев. Гостите направиха загубата си по-почетна малко преди края с гол на Борислав Вакадинов.