Ботев изпусна да победи Задар, въпреки че заслужаваше да отбележи поне няколко гола в контролата между двата отбора в Хърватия, завършила 0:0.

"Канарчетата" доминираха от самото начало. В 21-ата минута Дормушали Саиджоджа остана сам срещу стража на домакините, но не успя да го преодолее. Последваха няколко опасни, но безрезултатни разбърквания в хърватския пеналт, след което дойде и 38-ата минута, когато шут на Георги Христов се отби от гредата.

Юношата на Марица продължи да тормози защитата на Задар и след почивката. Нападателят бе най-близо до попадение в 57-ата минута, когато не успя в опита си да прехвърли хърватския страж.

Последният шанс пред Ботев се откри секунди преди края на проверката, но отново Христов пропусна, след като получи отличен пас от Краси Кръстев в наказателното поле на Задар.

Следващата контрола на "канарчетата” е на 14 февруари срещу Хайдук (Сплит).

Ботев - Задар 0:0

Ботев - Арсов, Божков, Минев, Попов, Величков, Харизанов, Гаров, Аврамов, Алегре (Кръстев), Саидходжа (Какалов), Христов

Задар - Субашич, Баткоски, Милин, Пармакович, Пулич, Шикирич, Томасов, Жупан, Баласкович, Елез, Митрович