Ботев (Пд) измъкна трите точки срещу гостите от Берое с минимален успех от 1:0 в двубой от шестия кръг на "А" група. Пловдивчани имаха доста късмет у дома и стигнаха до трите точки благодарение на гола на Георги Аврамов в 35-ата минута и липсата на шанс в играта на съперника.

Още до 20-та минута ветеранът на вратата на домакините Лилчо Арсов трябваше да се намесва на два пъти, същевременно и мерникът на противниковите играчи не бе особено точен. Така, противно на логиката в 35-ата минута Георги Христов изведе в коридор Аврамов сам срещу Беконо и нападателят не сгреши.

Берое имаше шанс да достигне до гола през втората част, но глупава постъпка на бранителя Николай Домакинов, който остави съотборниците си с човек по-малко предопредели изхода на мача. В края на редовното време и вратарят Беконо се включи в атаките на тима си, но и това не помогна на гостите.