ГОООООЛЛЛЛ!!! Стивън Петков върна Ботев в срещата. Нападателят се разписа с глава след отлично центриране на Крум Стоянов отляво.

Тодор Неделев получи топката на границата на наказателното поле, освободи си коридор и стреля, но Михайлов изби. Топката попадна в Стоянов, който също шутира, но стражът на "моряците" отново се справи.

Стефан Станчев влиза на мястото на Ертан Томбак.

59′

Стивън Петков дебютира за Ботев Пловдив. Нападателят заменя Тони Тасев.

55′

Домакините не успяха да се възползват от лошо изчистване на Сукуп. Грешката на чешкия защитник е поправена от Хасани.

47′

Дуде Ндонгала пропусна да върне един гол. Французинът бе оставен непокрит от защитата на Черно море, но ударът му с глава бе право в Михайлов.

46′

Дуде Ндонгала влиза на мястото на Алваро Юлиано.

45′

Начало на второ полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме.

45′

Тодор Неделев пробва удар извън наказателното поле, Михайлов се справя.

38′

Чворович отрази опасен удар на Атанас Зехиров.

37′

Жълт картон за Крум Стоянов.

36′

ГОООЛЛ!!! Черно море вкарва втори гол. "Моряците" организираха отлична контраатака. Огнянов центрира към Старокин, който с глава реализира за 0:2.

34′

Фернандо Виана не успя да се възползва от неразбирателство в защитата на Черно море. Секунди по-късно Бризола стреля високо над вратата.

26′

Жълт картон за Пламен Димов.

22′

ГООООЛЛЛЛ! Черно море повежда в резултата с попадение на Марек Кузма. Томбак напредна отдясно и пусна към Зехиров. Крилото на "моряците" стреля, Чворович не се намеси добре и изби топката в краката на Кузма, който я прати във вратата. Георги Иванов отпразнува с танц попадението на своите играчи.

20′

Марек Кузма пропусна да открие резултата в полза на гостите. Словакът получи отлично подаване от Георги Илиев, излъга Чворович, но не успя да намери очертанията на вратата.

17′

Пореден отличен шанс за Ботев. Бризола открадна топката от Зехиров и подаде към Виана, но ударът на бразилеца мина над гредата.

15′

Неделев стреля над вратата.

13′

Нов пропуск за домакините. Бризола се озова на добра позиция, но ударът му мина встрани от левия страничен стълб.

11′

Пропуск на Ботев Пловдив. Виана получи в наказателното поле и върна топката назад. Балтанов я пропусна за Крум Стоянов, който от малък ъгъл не успя да уцели вратата.

9′

Жълт картон за Марек Кузма. Словашкият нападател извърши грубо нарушение срещу Йордан Минев.

4′

Тони Тасев се сблъска с вратаря на Черно море Емил Михайлов. Двамата получиха медицинска помощ и остават на терена.

1′

29. Дуде Ндонгала 8. Емил Янчев

Ботев приема Черно море в първи мач от 6-ия кръг на Първа лига. Срещата започва в 18,45 часа, а двата отбора влизат в двубоя от различни изходни позиции.

От гледна точка на класирането "моряците" са най-добре представящият се отбор от началото на първенството в родния елит. След първите 5 кръга варненци имат 3 победи и 2 равенства, заемайки първата позиция в шампионата.

Ботев пък играе на приливи и отливи, което донякъде е обяснимо с оглед доскорошното участие на "канарчетата" в евротурнирите. Николай Киров обяви през седмицата, че пловдивчани вече насочват изцяло усилията си към първенството, а дали това ще даде резултат веднага, ще стане ясно още днес.