Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 5:3 като гост, постигайки четвърти успех от началото на сезона. "Жълто-черните" отново отбелязаха пет гола при визита в първенството след 19 години.

За последно канарчетата вкараха толкова попадения в противниковата врата на 1 май 2004 година срещу Черноморец в Бургас. Тогава Недко Миленов с два гола даде аванс на Ботев до 32-ата минута, а в 40-ата Петър Колев върна едно попадение за "акулите".

Минута по-късно Георги Андонов направи резултата 3:1 в полза на гостите, а в началото на второто полувреме Борислав Димитров увеличи преднината на канарчетата. В 80-ата минута Райчо Раев намали, но в последната Веселин Минев оформи крайното 5:2 в полза на жълто-черните.

Още два пъти Ботев (Пловдив) е вкарвал пет гола в един мач при гостуване. Първият е от 1961 година, когато жълто-черните надделяват с 5:1 над Миньор в Перник, а вторият е от 22 август 1987 година, когато сломяват с 5:2 вечния съперник Локомотив на "Лаута", пише "Тема спорт".