Дублиращият отбор на Ботев загуби с 0:1 от Монтана в среща от 13-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра пред празните трибуни на стадион "Огоста" в Монтана.

"Канарчетата" загубиха мача най-вече в единоборствата, където домакините имаха осезаем превес. Именно този компонент наклони везните в полза на "сините".

Единственото попадение реализира Мехди в 27-ата минута, като играчът на домакините се разписа след добавка отблизо. През всичките 90 минути домакините контролираха топката и ботевистите трудно стигаха до чисти положения.

Все пак, "канарчетата" стигнаха до две отлични ситуации за гол. През първата част Касов остана сам срещу вратаря и стреля в аут, а след почивката Гелин от подобно положение шутира в тялото на стража.

БФС премести два мача на дубъла на Ботев (Пловдив)

Футболната ни организация уважи молбата на "канарчетата"