Треньорът на Борусия (Дортмунд) Петер Щьогер призна, че неговият отбор е извадил късмет в гостуването си на Аталанта, завършило 1:1. Срещата бе от 1/16-финалите в Лига Европа, а "жълто-черните" елиминираха своя съперник с общ резултат 4:3.

"Определено извадихме късмет. Знаех, че мачът ще е много труден. Ние допълнително улеснихме домакините през първата част. Не бяхме нито агресивни, нито спокойни и концентрирани. Изобщо не правехме това, което бяхме говорили. Представянето ни през първото полувреме нямаше нищо общо с професионализма.

През втората част нещата се промениха. Резервите се включиха добре. Много се радвам за Шмелцер, защото той е нашият капитан и доскоро лекуваше контузия. Марко Росй също много помогна.

Доволен съм, че продължаваме напред. Има обаче много какво да анализираме след този мач", коментира треньорът на Борусия (Дортмунд).