Отборът на Ред Бул (Лайпциг) отвори златна първа страница от историята си в германския футболен елит.

Съставът записа блестящо първо домакинство на сметката си, надхитряйки Борусия (Дортмунд) с 1:0 с гол в 89-ата минута.

Попадението беше изработено от дебютантите Наби Кейта и Оливър Бърк, които бяха закупени със задачата да превърнат тима в съперник, с който всеки да се съобразява.

Двамата се появиха към края на срещата и минута преди края комбинираха, за да може нападателят от Гвинея да забоде кълбото в мрежата на вестфалци пред погледа на изпълнения до краен предел с 42 959 зрители "Ред Бул Арена".

Това е и изобщо първи успех за клуба от Източна Германия в Първа Бундеслига, тъй като в откриващия кръг съставът завърши 2:2 с Хофенхайм.

Акцентът на срещата трябваше да бъде свързан с Марио Гьотце, за когото това беше повторен дебют за Борусия. Германският национал започна като титуляр на любимата си позиция зад централния нападател и показа, че постепенно възвръща самочувствието си, което го беше напуснало в последните месеци на престоя му в Байерн (Мюнхен). Гьотце обаче се измори и логично беше заменен в 71-ата минута.

Наставникът на гостите Томас Тухел остави сред резервите Усман Дембеле и Шинджи Кагава, които впечатлиха с изявите си в двубоя с Майнц 05 в първия кръг, залагайки на нетолкова офанзивна схема.

"Жълто-черните" трябва бързо да забравят поражението и да се настроят за очакващото ги в сряда гостуване на Легия във Варшава, в двубой от Шампионската лига.