Лайпциг разби с 3:0 като домакин отбора на Борусия (Дортмунд) в мач от шестия кръг в Бундеслигата. Двубоят на "Ред Бул Арена" ни предложи два гола през първата част, а голмайстори за домакините бяха Вили Орбан в 6-та минута и Доминик Собослай в 45-та минута. Третият гол бе дело на Амаду Айдара в 85-та минута.

Този двубой бе първи за новия треньор на Лайпциг - Марко Розе. Старши треньорът може да е доволен от дебюта си начело на отбора. Домакините започнаха силно, като още в 6-та минута Тимо Вернер се опита да намери свой съотборник в наказателното с опасно подаване, то обаче бе пресечено и топката излезе в корнер.А от ъгловия удар дойде прекрасно центриране, от което се възползва Вили Орбан, който стреля с глава и направи резултата 1:0.

Марко Розе вече е треньор на РБ Лайпциг

Бившият наставник на Борусия (Дортмунд) получи договор за два сезона

Борусия (Дортмунд) не успя да стигне до нещо по-опасно, а в 34-та минута Тимо Вернер намери Доминик Собослай с хубав извеждащ пас, но защитниците на гостите внимаваха и спряха унгареца. Халфът на Лайпциг се възползва далече по-добре от положение в 45-та минута, когато овладя топката и шутира силно от дистанция. Ударът му попадна в горния ляв ъгъл и така Лапциг поведе с 2:0.

Снимка 587001

Този гол сложи точка на първото полувреме. А през втората част Борусия отново не бе убедителен, като те дори нямаха записан точен удар във вратата на съперника. Съставът на Един Терзич отчаяно се опитваше да стигне до попадение, пример за това бе удар на Джовани Рейна в 65-та минута в наказателното поле. Изстрел, който обаче бе блокиран от добре подредената защита на Лайпциг.

А кошмарът за "жълто-черните" стана пълен, когато в 85-та минута на мача, Амаду Айдара бе изведен от Тимо Вернер и демонстрира хладнокръвие и техника, стреляйки право във вратата на Борусия и по този начин оформи крайното - 3:0.