Головете на Марио Гьотце са с особено значение за неговия Борусия (Дортмунд). Футболистът реализира първото си попадение за тима в Бундеслигата след завръщането си. Той беше точен при равенството 2:2 с Хофенхайм, с което беше открит 15-ия кръг.

Статистиката показва, че винаги когато Гьотце е вкарвал в първенството - било то с екипа на Борусия или Байерн (Мюнхен), тимът му никога не е губил. Серията включва 38 мача, в които отборите му са постигнали 33 победи и 5 ремита.

Иначе напусналият на носилка Усман Дембеле не е контузен сериозно. Според треньора Томас Тухел става дума само за охлузване. Младият французин започна като титуляр в Зинсхайм, но беше заменен през второто полувреме.

Дортмундци доиграха срещата с човек по-малко, тъй като Марко Ройс беше изгонен още преди почивката. Домакините разкриха, че при влизането си към съблекалните ядосаният национал е строшил една преграда от плексиглас.